Rozśpiewane Piaseczno

W poprzednią sobotę odbyły się wiosenny rajd oraz festiwal piosenki, zorganizowane przez 6 DW „Primum Non Nocere”.

W wydarzeniu wzięły udział osoby z 9 drużyn — w sumie ok. 150 osób. Zaczęło się od siedmiogodzinnego rajdu. Każdy patrol miał możliwość wyboru trasy, gdzie najkrótsza (z Głoskowa) miała prawie 15km, a najdłuższa (z Konstancina) 18.

Trasa nie obyła się bez przeszkód — jak lekkie brodzenie czy przeprawianie się przez zalaną drogę. Wspólnym punktem na każdej trasie były Zimne Doły, gdzie był czas na zrobienie sobie patrolowego obiadu.

Stamtąd, po odpoczynku i posiłku, można było wybrać się na ostatni odcinek — już prosto na hufcowe Nowinki.

Tam, po oficjalnym apelu, na harcerki i harcerzy czekała scena przygotowana przez organizatorów (z pomocą 5 DW „Wataha”). Tam — po gościnnym występie Kręgu Przyjaciół Hufca Piaseczno — rozpoczął się festiwal piosenki, na którym każda z drużyn zaprezentowała się w dwóch kategoriach: piosenki harcerskiej oraz piosenki bajkowej.

Po występach wszystkich drużyn konkursowych, bonusowo wystąpiła też 5 DW z piosenkami. W tym czasie obradowało jury festiwalu (drużynowi).

Po tym ostatnim (pięknym) występie nastąpiło rozdanie nagród — z obu części dnia. Na rajdzie zwycięzcami zostały:

• Patrol z 46 DH z Łaz — na trasie harcerskiej,
  • Patrol z 47 DSH z Łaz — na trasie starszoharcerskiej.

(Patrole zwycięskie na głównym zdjęciu)

Na festiwalu każda z występujących drużyn otrzymała nagrodę w innej kategorii.

Cała sobota wypadła bardzo przyjemnie, a ze względu na ocieplającą się co raz bardziej pogodę — już się nie możemy doczekać kolejnych wydarzeń ☀️

Rajd był wspierany przez Gminę Piaseczno, a festiwal przez Powiat Piaseczyński.