Rozśpiewane Piaseczno: podsumowanie festiwali

W sobotę 23 kwietnia odbyły się dwa festiwale piosenki: zuchowy i harcerski. Uczestnicy_czki obu festiwali zaprezentowali i zaprezentowały się w kategoriach piosenki harcerskiej/zuchowej oraz szanty.

Zuchowa impreza rozpoczęła się rajdem, w którym wzięło udział 8 gromad. Rozpoczął się on na Górkach Szymona. Trasa wiodła leśnymi ścieżkami, przez Zimne Doły, aż do hufcowej bazy na Nowinkach. Tematem przewodnim wędrówki dla najmłodszych były Gumisie szukające najlepszych gumijagód na sok. Na bazie odbył się festiwal piosenki.

Wydarzenie harcerskie miało podobną strukturę — zaczęło się od Rajdu Wiosennego i skończyło na festiwalu. Każda drużyna wyruszyła z jednego z czterech punktów startowych i dotarła do stacji kolejki wąskotorowej w Runowie. Po skromnym posiłku (kiełbaskach z ogniska) przyszedł czas na śpiewanie.

Każda z drużyn i gromad wykazała się talentem muzycznym. Było wyjątkowo miło wziąć udział w tego typu aktywności twarzą w twarz. W zeszłym roku, chociaż festiwal także został przeprowadzony, to w formie zdalnej — drużyny przygotowywały wcześniej nagrania, a filmiki były wstawiane na Facebooka hufca. Było to oczywiście spowodowane względami pandemicznymi.

Gratulujemy i dziękujemy za udział, a także zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć 🙂

fot. Michalina Florjańska (harc.), Teresa Kęciek (zuch.)